Robusta: кава з виразним смаком та вибухом енергії

Цей сорт є другим за популярністю після арабіки. До його особливостей можна віднести високу міцність і трохи грубуватий, гіркий смак. Аромат у нього менш яскраво виражений порівняно з арабікою. Саме тому в чистому вигляді робуста практично не вживається. Кофеїну в ній міститься до 2,5%, тому особливо її люблять ті, хто вранці віддає перевагу міцному напою, щоб швидко прокинутися.

Особливості сорту

Ті, хто віддають перевагу рішенню купити каву в зернах оптом знають, що робуста гарна саме у поєднанні з арабікою. Її гіркоту та міцність чудово доповнюють м’якість і кислинка, завдяки чому вдається досягти оптимального балансу смаку та аромату. Дуже часто цей сорт використовується у виробництві розчинної кави, оскільки при обсмажуванні втрачається більша частина гіркоти.

Нині більшість постачань ведеться із трьох регіонів.

  1. Африка.
  2. В’єтнам
  3. Азія.

Робустове дерево теплолюбне і не росте при температурі нижче +10 °C. Втім воно має достатню стійкість до температурних перепадів і комах-шкідників. Тому робустові зерна коштують не так дорого, як інші, більш ексклюзивні сорти.

Як вже згадувалося вище, шанувальників 100% робусти не так багато. Зазвичай її підмішують до арабіки у різних пропорціях. Це ідеальний варіант для приготування в кавомашині, адже робуста формує стійку та гарну пінку.

Варто також відзначити той факт, що, крім підвищеного вмісту кофеїну, у цьому сорті порівняно більше хлорогенової кислоти. Це антиоксидант, що сприятливо впливає на організм:

  • омолодження на клітинному рівні;
  • профілактика онкологічних та інших захворювань;
  • покращення роботи серцево-судинної системи.

Зберігання та приготування

Robusta зберігається за тими самими правилами, що й інша кава. По-перше, варто уникати інтенсивного теплового впливу, інакше із зерен почне виділятися ефірна олія. У результаті готовий напій буде не таким яскравим та насиченим за смаком. По-друге, після розкриття пакування використовувати зерна потрібно якнайшвидше. Оскільки у «відкритому» стані термін зберігання значно скорочується.

10% Robusta буде ідеальним для заварювання еспресо. Цю концентрацію необхідно збільшити вдвічі, у разі приготування напоїв з використанням молока. Найбільш поширеним варіантом є бленди, особливо для кавових машин та кавоварок ріжкового типу.

Френч-преси та джезви краще не застосовувати, оскільки в них кава вийде надто міцною та гіркою. Якщо ви віддаєте перевагу горіховим і пряним смаковим відтінкам, вибирайте робусту в’єтнамського походження. Смак її позбавлений кислинки, а гіркуватість – помірна. Також експерти відзначають камерунські сорти, що відрізняються легкою терпкістю та карамельним післясмаком.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button